Merhaba,
BursaRestaurants.com sitemizin kolaylıklarından faydalanmak için Hızlı Giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Hızlı Giriş

BursaRestaurants.com
Hızlı Menü

Bölgeler Kategoriler Listeler Tüm Mekanlar Bursa Etkinlikler
Geri Kapat

Baba Çınar Restaurant İçkisiz

Kestel Derekızık Köyü, Derebahçeler Mevkii KESTEL/BURSA

DİKKAT!

Bulunduğunuz sayfa arşiv içeriğidir.

ARŞİV
21
Ara
Babaçınar'da Kahvaltı ve Piknik Alanları
21.12.2009 Tarihinde Yayınlanmıştır.
Babaçınar'a yaklaştığınızda ilk hissettiğiniz keşke köyde yaşasam dedirten sokağın temizliği ve sakinliği. Arabanızı iyi ki sokağın başındaki Babaçınar otoparkına bırakıyorsunuz ve küçük bir kanaldan neşeli bir suyun aktığı parke taş kaplı sokaktan yürüyorsunuz. Bu sokağın bakımı Babaçınar tarafından yaptırılmış ve mekana varana dek adeta sizi zihinsel olarak hazırlıyor. Kısa bir yürüyüş gerçekten iyi geliyor. 

Babaçınar'da antik eşyalar dikkatinizi çekecek ve ne kadar iyi saklanarak günümüze kadar geldiklerine şaşıracaksınız. Bir kısmı Erzurum'dan getirilen atalarından yadigar eşyalar, bir kısmı da Bulgaristan'dan göçmenlerden kalan, günlük yaşamın parçası olan aletler. 

Bir de kahvaltı ürünlerinin kalitesine ve orjinalliğine çok önem veriliyor Babaçınar'da. Erzincan tulum peyniri, Erzurum tereyağı, Van otlu peyniri (tel peynir)  ve Kars balı ile sapasağlam bir kahvaltı vaad ediliyor. 

Babaçınar arazisindeki piknik alanları ve çardaklar misafirlere ücretsiz. Kısaca Babaçınar ruhunu yaşamanız için her ayrıntı düşünülmüş. 

YORUMLARINIZ

4 yıldız adet Yorum

    DİĞER MEKANLAR