Merhaba,
BursaRestaurants.com sitemizin kolaylıklarından faydalanmak için Hızlı Giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Hızlı Giriş

BursaRestaurants.com
Hızlı Menü

Bölgeler Kategoriler Listeler Tüm Mekanlar Bursa Etkinlikler
Geri Kapat

Taraça Lezzet Kulübü

Doğal Lezzet Kulübü

“ lezzetli, eğlenceli..

Taraça Lezzet Kulübü

Bursa'nın en gözde semti Bademli'de, kocaman bir bahçe içerisinde; Romantik ortamı , lezzetli et yemekleri ile  ezberinizi bozuyor. Şehrin karmaşasından uzak, arka bahçenin nostaljik ortamında ya da ferah kapalı mekanın şömine başında; Dostlukla karşılanıp, samimiyetle ağırlandığınız yeme ve içme mekanı..


Bademli'nin giriş yolundaki büyük ferforje  kapıdan girip, aslanların karşıladıgı bahçeye doğruyürürken, eski Türk  filmlerinin çekildiği köşklerden birinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Bulunduğunuz dönemden sizi alıp, altmışlı yılların nostaljik ortamına götüren bu mekanda, yeme içme, eğlence konusunda, beklediğinizden daha fazlasını bulma şansına sahipsiniz.


Kışın, üç katlı villanın üst katındaki geniş odalarda, özel konuklarınızı ağırlayabilir, bol ışıklı salondaalacarte servis alabilir ya da kış bahçesinin barında, iki tek atarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz.Bahar ve yaz aylarında ise nostaljik bahçenin farklı alanlarında yeme içme mutluluğunuyaşayabilirsiniz...


Taraça'da Kahvaltı'nın “mutlulukla bir ilgisi olmalı”


Cemal Süreya'nın “kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı “sözleri burada anlamını buluyor. Sabahkuşların şarkılarıyla, serpme veya açık büfe kahvaltı, sizi ve yanınızdakleri mutlu etmek için, her günözenle hazırlanıyor.


Özel peynir çeşitlerinden tutun, ev yapımı reçellere, annemizin yumurtalı ekmeğinden, acukaya kadar.. Ballı, kaymaklı, sebzeli, meyveli çok fazla çeşitten oluşan serpme kahvaltı masası, gözünüzü ve gönlünüzü doyuruyor, mutlulukla ilgisi oluyor.


Bu şölen, her gün 10.00-13.00 arasında devam ediyor.


Yeme ve içmenin “özel bir zevk” olduğunu düşünenlere..


Dünya müzikleri eşliğinde özel lezzetlerin sunulduğu, öğle ve akşam yemekleri. Güneydoğu lezzetlerine bulanmış mezeler ve et yemekleriyle donatılmış bir sofra, sevincinize veya efkarınıza eşlikedecek bir kadeh içki. Tatlılarla taçlandırılmış menü ve ezberinizi bozan bir sunum.


Menüde bulunan; Antep usulü içli köfte, kuru dolma, mekanın adıyla anılan beğendi, orman kavurma,biberli bonfile, özgün salatalar, doğal dondurmalı peynirli kadayıf özel lezzetlerden bir kaçı.

 
Burası alacarte bir restoranın ötesinde, sıcak günlerde, kocaman ağaçların gölgelediği havuzlu bahçede, soğuk günlerde sıcacık ev ortamında, şömine başında, mum ışığında “yeme içmenin ayrı bir zevk olduğunu düşünen” üyelerden oluşan, bir lezzet kulübü.

Müzikle, Ruhunuz da doyuyor.

Sıcacık ve samimi bir ortamda, Hafta  sonu akşamları, Grup 3 Kişi'nin canlı performansıyla, bize yakın Rum müziği ile sadece mideniz değil, ruhunuz da doyuyor.
 
Kadınlara Gün Doğuyor!
Altın günlerinde, günler öncesinden hazırlanmadan, hazıra konma fırsatı. Tatlısından tuzlusuna, kısırından, dolmasına kadar dokuz çeşit yiyecekten oluşan gün tabağı. Sınırsız çay eşliğinde, evinizin sıcaklığında sunuluyor. Haftanın her günü, saat 14.00 ile 17.00 arasında.
 
Tematik organizasyonlar için..
Gerek mimarisi, gerekse ambiansıyla kendinizi dönem filmlerinin bir karakteri gibi hissedeceğiniz mekanın en cazip yanlarından biri de, havuz başı...

Özel organizasyonlara açık olan bu bölüm, tematik düğünler, nişanlar, mezuniyet törenleri, sünnet düğünleri, gala yemekleri için ideal.. 200 kişiden 650 kişiye kadar konuğun ağırlandığı, Taraça havuzbaşı, mutlu anılara tanıklık edecek en seçkin mekanlardan biri. Yağmurlu yaz gecelerinde bile etkinlikler riske girmeden,  bahçedeki üstü kapalı alanda  gerçekleşiyor.

Taraça'nın VİP bölümleri ise, Son günlerin modası  “babyshower” kutlamaları, aile yemekleri, iş toplantıları, doğum günü kutlamaları için ideal..

Taraça Lezzet Kulübü'nün kadın işletmecileri; Konuklarını “eve gelen misafir “ samimiyeti ile ağırlayıp, mutlu bir şekilde uğurlama ilkesini benimsemiş durumda. Mekan, saat 10.00 dan 24.00 kadar haftanın her günü hizmete açık olup, hafta sonu geceleri, müziğin ritmine dalıp, bu kural esneyebiliyor.

Küçük bir hatırlatma: İşletme yöneticileri, daha iyi bir hizmet sunabilmek ya da ” yerimiz yok”dememek için rezervasyon konusunda ısrarlılar.

BURADA NELER YAPILIR ?

YORUMLAR

4 yıldız 23 adet Yorum
 • reviewer photo
  09.07.2017 14:58:37

  Bursa ya ceza olarak acilmis restoran. Daha kotusunu gormedim...

 • reviewer photo
  10.06.2017 14:17:13

  40 tane misafere hizmet eden 1 garson. Ara sıcak çok yağlı börek ve kapanışta kalkar alırsınız dedikleri vasat tatlılar. Sakın.

 • reviewer photo
  09.06.2017 10:04:06

  Bahçe gerçekten güzel, dinlendirici. Sakin bir mekan. Mutfak hizmetleri fena değildi.

 • reviewer photo
  04.06.2017 11:48:09

  Akşam iftar organizasyonda bulundum ramazan da çoğu yer hizmette sıkıntılı fakat burası ekstra kötü bir yer gitmeden önce lütfen bir kez daha düşünün

DİĞER MEKANLAR