Merhaba,
BursaRestaurants.com sitemizin kolaylıklarından faydalanmak için Hızlı Giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Hızlı Giriş

BursaRestaurants.com
Hızlı Menü

Bölgeler Kategoriler Listeler Kampanyalarr Tüm Mekanlar
Geri Kapat

Niş Kafe Bursa

Haydi Bursa! Niş Kafe'ye Destek Zamanı

Haydi Bursa Niş Kafe'ye Destek Zamanı!

Türkiye’de başka bir örneği olmayan Niş Kafe son dönemlerde ekonomik sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı. Down sendromlu öğrencilerin çalıştığı kafe mevcut ekonomik durumunu aşamazsa kepenk indirecek.

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören down sendromlu öğrencilerin çalışıp sosyalleştiği ve hayata bağlandığı Niş Kafe’nin Türkiye’de başka örneği yok.

Down sendromlu özel öğrencilerin fırsat verildiğinde neleri başarabildiklerinin en güzel örneklerinden biri olan bu kafe Bursa halkı ile down sendromlu çocukları kaynaştıran sosyal bir proje!

Ocak ayı içerisinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da ziyaret ettiği kafenin şu sıralar Bursa halkının desteğine ihtiyacı var. Niş Kafe’ye konuk olan Alinur Aktaş Bursa’da yaşayan herkese şu mesajı vermişti:

“Bir taraftan bu okullarımız hizmet verirken, beraberinde buralarda yetişen çocuklarınızın kabiliyetlerini, becerilerini farklı alanlarda sergilemesi ve bunun bir kazanca dönüşmesi gerekiyor.

Nilüfer İş Okulu’nda eğitim almış çocuklarımız ve anneleri burada Niş Kafe’ye hayat buldurmuşlar.

Özel çocuklarımızın eğitimle beraber bu kabiliyetlerinin ortaya çıkarılması için güzel bir mekan oluşturulmuş.

Tüm Bursalı hemşerilerimizden, Niş Kafe’yi ziyaret edip, bu güzel lezzetlerden tatmalarını, beraberinde iş okulu marifetiyle eğitim almış bu yavrularımızın becerilerini bizzat yerinde görmelerini istirham ediyorum.

ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI
Haydi Bursa ! Niş Kafe’ye destek zamanı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaysanız hiç düşünmeden Niş Kafe’ye gitmelisiniz. Hem çocuklarımız hem de aileleri neler başarmış siz de görebilirsiniz.

O çocuklarımızın, kardeşlerimizin eksikleri yok, bir kromozom fazlaları var. Bursa halkının desteği ile özel öğrencilerin olduğu bu kafenin ekonomik sıkıntıları aşacağından eminiz. Çünkü Bursa halkı duyarlıdır, çünkü Bursa halkı birlikteliği sever.

https://www.bursayasam.com.tr/haydi-bursa-nis-kafeye-destek-zamani/

BURADA NELER YAPILIR ?

YORUMLARINIZ

4 yıldız adet Yorum

    İçerik Yükleniyor...

    İçerik Yükleniyor...

    İçerik Yükleniyor...