Siesta Kükürtlü

Pembe Çarşı Batı Kapısı Yanı Başaran Sok. No.4/55

Cafe Siesta Bursa

Bursa şehir kültürüne küçük katkılar...

Yıl 1992; Siesta açıldı.

Şehrin kalbi o zamanlar Nalbantoğlu. Bursa'nın en iyi okulları Heykel semtinde. Nalbantoğlu ise gençliğin alışveriş merkezi. Haftasonları boru paça Loft almaya, Kağan parfümeriye, Benettona ve tabiki doğruca Siesta'ya.

70-80 doğumlular ilk aşkları ve ilk cappucinoları burada tattılar. Bu bambaşka atmosfer 90 lı yıllar gençliğinin kalbine çok çabuk yerleşti. Ve o kadar sevildi ki şehir dışından gelen misafirler buraya getirilidi. Bazıları için sırf cafe au lait veya sıcak çikolatasını içmek için gelinirdi. Kimileri ise müziğini yada dostluklarını beğendi. Ama hep Siesta bambaşkaydı. Bize sorarsanız Siesta yı bambaşka yapan ürünleri değil, onu bambaşka yapan onun değerini gerçekten bilmiş olan sevgili Bursalılar.

Siesta hala aynı yerinde aynı lezzet ve aynı dostlukla servise devam ediyor.

Sırrını çözdüm diyenlerin bile aklında hala bizim cheesecake in tadı var. Çıtır baget ekmeğe taze dilimlenmiş Şütte salamlarıyla hala enfes sandviçler yapılıyor. Salataların marulları her zaman serin ve diri. Kahvesi taze kavrulmuş, Meyve suları gerçek. Yemekleri bir kültür birikiminin ürünü. Servis ekibi sevecen.

NEREDEYİZ

BURADA NELER YAPILIR ?

YORUMLAR

4 yıldız 105 adet Yorum
 • reviewer photo
  17.09.2016 16:44:06

  Makarna ve pizzalar harika. Özellikle patlıcanlı makarna ve enginarlı pizza. Yemek sonrası tiramisu ve filtre kahve hımmm nefis

 • reviewer photo
  22.08.2016 23:39:19

  Kahve, çay, alkolsüz.

 • reviewer photo
  12.08.2016 13:20:27

  \"Pizza dr.mix c\" bursa CHP Milletvekili doktor Ceyhun İRGİL beyin en sevdiği malzemelerden yapılan pizza imiş

 • reviewer photo
  09.07.2016 18:32:28

  Hergün taze dondurma yapan kaç tane cafe var zannediyorsunuz. Ama biz Siestayız.

DİĞER MEKANLAR

HIZLI MENÜ